FETOB’dan “Temel İlkyardım Eğitimi”

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) tarafından üyelerine yönelik “Temel İlkyardım Eğitimi” semineri başlattı. Ölüdeniz Alize Otel’de başlayan seminer, Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Personeli tarafından 20 kişiye verildi.

Kanuni zorunluluk olan “İlkyardım Yönetmeliği’nin 16.maddesi uyarınca tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış İlkyardımcının bulundurulması zorunludur.” Maddesinden yola çıkan Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) tarafından üyelerine yönelik “Temel İlkyardım Eğitimi” semineri başlattı.

Seminere FETOB Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Sıtkı Gümüşhan ve İdari İşler Sorumlusu Gönül Serbest ile Muğla İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis Personelleri katıldı.
Seminerle ilgili FETOB Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Sıtkı Gümüşhan gazetemize bir açıklamada bulunarak, “İlkyardım Yönetmeliği”nin 16.maddesi uyarınca FETOB üyelerine yönelik zorunlu olan böyle bir seminerin ilk 20 kişilik bölümünü başlattıklarını söyledi.

Gümüşhan,“Gerek Turistik Tesislerin, gerek plajların, gerekse sualtı, su üstü sportif faaliyette bulunacak işletmelerin İlk Yardım ihtiyacını karşılamak amacıyla Birliğimiz FETOB ve İl Sağlık Müdürlüğü İlk Yardımcı Eğitimcileriyle yapılan işbirliğiyle Fethiye’deki üyelerimize yönelik İlk Yardım Eğitimi düzenledik. Ölüdeniz Alize Otel’de başlayan seminerde Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Personeli Özgür Akın tarafından 20 kişiye İlk Yardım Eğitimi veriliyor. 2 gün sürecek seminmerde toplam olarak 16 saat eğitim verilecek olup, ilgili sağlık uzmanı arkadaşlar tarafından yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlardan sonra başarılı olanlara “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası verilecektir. Bu sertifika sayesinde, Kanuni zorunluluk olan “İlkyardım Yönetmeliği’nin 16.maddesi uyarınca üyelerimize yönelik olan kısmını yerine getirmiş olduk.” dedi.

FODER Ülke ve Bölge turizminin gelişimi için her türlü girişim ve hizmetlerde bulunmak üzere, Fethiye ve çevresinde bulunan otel işletmecilerinin bir çatı altında toplanmasını sağlayarak, sorunlarına eğilmek, sektörün ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişimini sağlamaktadır…

PK 48300 Fethiye | MUĞLA
(Pzt - Cum)
(09:00 – 17:00)