23-25 Ağustos Almanya Festivali Hakkında

23-25 Ağustos tarihlerinde Almanyanın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen festival niteliğindeki fuara Fethiye adına katılım gerçekleştirdik. Türkiye standında FETHİYE’nin dışında iki ayrı desk ile Antalya ve Turizm Bakanlığı yer aldı. Türkiye standı içerisinde FETHİYE – ÖLÜDENİZ adı ile yer aldığımız festivalde Fetab’ın hazırlattığı tanıtım kitabları,  Bölgemize özel magnetler, Üye otellerimizden gelen tanıtım evrakları ve eşantiyonları ile göz boncuklarının dağıtımı gerçekleştirdik.

 

Frankfurt Kültür ve Turizm ataşemiz Sayın Osman Şahinin etkin çalışması ve destekleri çalışmalarımızın başarılı olmasını sağlamıştır. Fuar boyunca Sayın Ataşemiz, standımıza gelen alman ve gurbetçi misafirlerimizle yakından ilgilenmesi işimizi kolaylaştırmıştır. Ataşemizin organize ettiği ve olağan üstü ilgi gören EBRU ve HAT sanatçılarının gösterişli çalışmaları, Folklor ekibinin gösterisi, Gurbetçi ses sanatçının verdiği konser ve standımıza davet edilen Alman siyasetçilerle birlikte basının gelmesi yapılan çalışmalara olumlu katkı sağlamıştır. Bir diğer çalışma ise ATM Dalaman Havaalanın Müdürü Sayın Hamdi Bey, Fethiye standında çalışmalarımıza destek verdikten sonra akşamında, bölgemizi destekleyen tur operatörlerinin onuruna verdiği yemekte başarılı olan acente yetkililerine altın hediye etmesi olumlu çalışmalardan bazılarıydı.

 

FODER Ülke ve Bölge turizminin gelişimi için her türlü girişim ve hizmetlerde bulunmak üzere, Fethiye ve çevresinde bulunan otel işletmecilerinin bir çatı altında toplanmasını sağlayarak, sorunlarına eğilmek, sektörün ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişimini sağlamaktadır…

PK 48300 Fethiye | MUĞLA
(Pzt - Cum)
(09:00 – 17:00)