FODER HAKKINDA

FODER (Fethiye Otelciler Birliği Derneği)

Ülke ve Bölge turizminin gelişimi için her türlü girişim ve hizmetlerde bulunmak üzere, Fethiye ve çevresinde bulunan otel işletmecilerinin bir çatı altında toplanmasını sağlayarak, sorunlarına eğilmek, sektörün ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişimini sağlamak, üyeler arasında işbirliği ile sosyal dayanışmayı sağlayarak turizmde kalitenin artırılması için tesislerin modernleşmesi yönünde projeler üretmek, bu konuda kamu ve tüzel kişiler tarafından yapılan projelere destek vermek amacıyla, 26.11.1993 yılında kurulmuştur.

FODER Fethiye ve çevresinde 155 üyesi ile toplam 11.924 oda ve 26.116 yatak kapasitesine sahip bir sektör kuruluşudur.

Bölgemizin ve Turizm sektörünün önde gelen bir kuruluşu olan FODER, TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) bünyesinde on dört bölge kuruluştan birisi olarak Fethiye Merkez, Çalış, Ölüdeniz, Ovacık ve Göcek bölgelerini kapsamaktadır.

Bülent UYSAL

BAŞKAN
Soru ve Önerileriniz için : 0252 612 37 95
FODER Dernek tüzüğü

Misyonumuz

Sektörün gelişmesine yönelik çalışmaların geliştirilmesi, belirleyeceği faaliyet planlaması kapsamında sektöre fayda sağlayacak her başlık altında çalışmaların organizasyonu, kalite ve standardizasyonun geliştirilmesinde etkin rol alarak, turizmin sağladığı pozitif faydaların sektör, bölge ve ülkesel gelişime katkıda bulunmasına çalışmaktır.

Vizyonumuz

Dünya turizm pazarında bölgemizin ve ülkemizin rekabet gücünü artırarak lider konumuna gelmesi ve sektörde mükemmelliğin ölçüsünü uluslararası düzeyin de ötesine taşımaktır.

FODER Ülke ve Bölge turizminin gelişimi için her türlü girişim ve hizmetlerde bulunmak üzere, Fethiye ve çevresinde bulunan otel işletmecilerinin bir çatı altında toplanmasını sağlayarak, sorunlarına eğilmek, sektörün ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişimini sağlamaktadır…

PK 48300 Fethiye | MUĞLA
(Pzt - Cum)
(09:00 – 17:00)